Kralji z zmago nad Oilersi bližje končnici, Anže zadel

Liga NHL 8. Feb 20189:35 > 9:48

Hokejisti Los Angelesa so sinoči v Ligi NHL s 5:2 premagali ekipo Edmonton Oilers. Med strelce se je vpisal tudi Anže Kopitar, ki je minuto pred koncem zadel v nebranjeno mrežo.

Kingsi so se v vodstvu znašli že v drugi minuti, ko je zadel Kyle Clifford. Vodstvo so podvojili na začetku druge tretjine, ko je lep gol dosegel Adrian Kempe

Kanadčani so se nato do konca tretjine vrnili. Najprej so izkoristili prednost igralca več, ko je Leon Draisatl premagal domačega vratarja Darcyja Kuemperja, izid je po dobre pol ure igre izenačil 21-letni Connor McDavid

Gostitelji so dolgo časa lomili nasprotnika, v prednost jim je uspelo smukniti šele v končnici tekme, ko je v igri z igralcem več zadel Paul LaDue, zmago so potrdili s streloma v prazno mrežo. V 59. minuti je po podaji Anžeta Kopitarja zadel Alex Iafallo, Hrušičan se je v 60. minuti med strelce vpisal še sam.

Kralji imajo sedaj v izjemno izenačeni zahodni konferenci 63 točk in se nahajajo na 11. mestu, nagneteni okoli mest za končnico skupaj s Coloradom, Minnesoto, Anaheimom in Calgaryem. Na slovenski praznik ekipa Anžeta Kopitarja počiva, potem pa jih v noči na soboto čaka obračun s Florida Panthers.