NHL: Devet tekem in kar 60 golov

Liga NHL 3. Mar 20188:10 > 8:15
Frederick Breedon/Getty Images

Sinoči se je v najmočnejši hokejski ligi na svetu odigralo devet tekem, na svoj račun pa so prišli gledalci, kajti moštva so v povprečju na tekmo dosegla kar 6,5 gola.

Domače ekipe so bile nekoliko bolj uspešne, najbolj prepričljiv pa je bil Colorda, ki je pred svojo publiko v Denverju s 7:1 odpravil Minnesoto. Presenečenje večera je uprizorila druga ekipa zahoda Vegas Golden Knights, ki jo je premagala predzadnja ekipa vzhoda (5:4). Senatorji so drugo tretjino dobili s 3:0.

Spodrsljaj zlatih vitezov je izkoristil Nashville, ki je v Vancouvru še v 35. minuti izgubljal z 0:2, a uspel izenačiti na 3:3 ter v podaljšku še zmagal z golom Calleja Jarnkroka. Po sedmi zaporedni zmagi imajo plenilci 4 točke več od Vegasa.

V še eni izvrstni predstavi je Winnipeg s 4:3 premagal Detroit Red Wings ter se po porazu Minnesote učvrstil na tretjem mestu konference.