Štiri točke super Kopitarja za zmago

Liga NHL 16. Mar 20189:39 > 9:43

Končnica lige NHL je pred vrati, Anže Kopitar pa igra ubijalski hokej. Najboljši slovenski hokejist vseh časov je sodeloval pri vseh štirih zadetkih Los Angeles Kings ob zmagi proti Detroitu s 4:1. Kopi je v letošnji sezoni zbral že 80 točk.

Šov Anžeta Kopitarja se je začel v deveti minuti, ko je bil uspešen v buliju, delo pa je s strelom od daleč za vodstvo z 1:0 zaključil Paul LaDue. Vse do 41. minute sta mreži mirovali. Takrat pa je edini zadetek za goste dosegel Gustav Nyquist. Kralji so vnovič povedli osem minut kasneje. Kopitar se je boril za vrati Detroita, nakar mu je plošček ušel izpod nadzora, vendar zletel prek gola in presenetil Jareda Coreauja, ki ni mogel verjeti, kaj se je zgodilo.

Kralji so delo končali v 59. minuti. Kopitar je sprva zaposlil Tylerja Toffolija, nato pa še Dustina Browna, ki je po diagonalni podaji zadel v prazno mrežo.

Kopitar je v letošnji sezoni zbral že 80 točk (29 golov, 51 podaj), s čimer je na lestvici strelcev na sedmem mestu. Hrušičan bo skoraj zagotovo postavil nov osebni rekord, saj je do zdaj le enkrat v karieri v rednem delu dosegel več kot 80 točk, in sicer v sezoni 2009/10, ko je sezono končal pri 81 točkah.