Velemojster: Štirje goli super Kopitarja!

Liga NHL 23. Mar 20189:16 > 9:18

Anže Kopitar še naprej nadaljuje z odličnimi predstavami, potem ko je v noči na petek ob zmagi Los Angelesa proti Coloradu s 7:1 dosegel kar štiri zadetke. Slovenski zvezdnik je prvi hokejist kraljev po Lucu Robitaillu leta 1993 s tovrstnim dosežkom.

“Igram za ekipo. Naš osnovni cilj je priti v izločilne boje. To je vse, kar je pomembno,” je po novem presežku v svoji karieri ostal skromen Anže Kopitar. Najboljši slovenski hokejist vseh časov je strelske vaje proti Coloradu začel v peti minuti, ko je izenačil na 1:1. Drugič je zadel pred koncem prve tretjine, v 33. minuti pa s hat-trickom vodstvo kraljev povišal na 5:1. Piko na i izjemni predstavi je Kopitar postavil v 44. minuti. Dvakrat se je med strelce vpisal Tobias Rieder, pod preostali zadetek se je podpisal Jake Muzzin.

Je eden najboljših hokejistvo v ligi. Srečen sem, da ga lahko gledam iz prve vrste,” se je Kopitarju priklonil soigralec Nate Thompson. Skupno je Hrušičan na 75 tekmah dosegel 86 točk (33 golov in 53 podaj) ter še izboljšal svoj najboljši dosežek.

Kralji so z zmago v boju za končnico prehiteli Colorado in zdaj na Zahodu zasedajo šesto mesto s štirimi točkami prednosti pred devetim St. Louisom.