Nova zmaga kraljev, nov rekord Kopitarja

Liga NHL 30. Mar 201810:00 > 10:04

Los Angeles Kings nadaljujejo z odličnimi predstavami, potem ko so sinoči s 4:2 odpravili Arizono in si še dodatno izboljšali možnosti za preboj v končnico.

Prvi junak zmage kraljev tokrat ni bil Anže Kopitar, temveč Jeff Carter, ki je v vsaki tretjini po enkrat zatresel mrežo Arizone in se veselil šestega hat-tricka v karieri. Carter je prispeval tudi odločilni zadetek v 56. minuti za vodstvo Los Angelesa s 3:2. Vse dvome o zmagovalcu je 1,7 sekunde pred koncem srečanja z zadetkom v prazno mrežo razblinil Kopitar.

Za najboljšega slovenskega hokejista je bil to že 35. zadetek v sezoni, kar je njegov osebni rekord. Kopitar je pred tem že izboljšal rekordno znamko v številu podaj in točk v eni sezoni. Trenutno ima v statistik 89 točk (35 golov in 54 podaj), kar ga uvršča na visoko sedmo mesto med vsemi igralci v ligi NHL.

Kralji so z zmago naredili pomemben korak proti uvrstitvi v končnico, saj imajo 93 točk oziroma dve več od Anaheima, ki ima tekmo manj. Zdi se, da bo o potniku v izločilne boje odločal sobotni medsebojni obračun med kralji in rački v Anaheimu.