Las Vegas po maratonu še drugič boljši od Kingsov

Liga NHL 14. Apr 20188:46 > 9:01

Hokejisti Las Vegas Knights so proti La Kingsom dobili tudi drugi dvoboj prvega kroga končnice lige NHL. V Las Vegasu so slavili po dveh podaljških z 2:1. Junak tekme je bil Erik Haula, ki je v 16. minuti drugega podaljška zadel za 2:1.

Današnji domačini iz Las Vegasa so dobili še drugo tekmo končnice, tudi tokrat z nizkim rezultatom, saj so gledalci v 96. minutah videli samo tri zadetki, na prvi tekmi pa zgolj enega. Slovenski as Anže Kopitar je tudi na drugi zaporedni tekmi ostal brez točk.

Tokrat so prvi povedli domačini z igralcem več, uspešni so bili v 15. minuti preko Alexa Tucha, ki je domače popeljal v vodstvo. Odgovor kraljev je sledil v 36. minuti prav tako z igralcem več. Paul LaDue je kot prvi v končnici zabil za Kingse. V zadnji tretjini, sta obe ekipi igrali zelo disciplinirano, brez izključtev in zgodilo se je pričakovano – podaljšek.

V le tem tudi v prvih 20-ih minutah zadetkov ni bilo. Domači so bili tudi v podaljšku boljši nasprotnik in do zaslužene zmage prišli v 36. minuti drugega podaljška, uspešen za domače pa je bil Erik Haula.

Nova tretja tekma v končnici sledi že v noči iz nedelje na ponedeljek.