Kopitar zadel, Kralji spet na zmagovalnih poteh

Liga NHL 20. Nov 20189:57 > 10:00

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so po padcu na dno lestvice zahodne konference odgovorili z dvema zmagama v treh tekmah, tokrat so v noči iz ponedeljka na torek uspeli premagati moštvo St. Louis Blues z 2:0. Hrušičan je dosegel drugi zadetek za Kralje.

Slovenski hokejist Anže Kopitar se je v letošnji sezoni s svojo ekipo znašel v nezavidljivem položaju, saj so z novo kampanjo v ligi NHL začeli slabo, po prvem delu sezone zamenjali glavnega trenerja in se štiri tekme kasneje znašli na dnu lestvice zahodne konference.

Kot se za šampionsko ekipo spodobi pa so se Kralji vseeno dvignili, zmaga proti St. Louisu je bila njihova druga v zadnjih treh tekmah, a je pred njimi še ogromno dela, za nameček pa so še vedno na dnu konference in za mesti, ki vodijo v končnico ob koncu rednega dela sezone zaostajajo za velikih 7 točk.

Matt Luff je v drugi tretjini dosegel prvi zadetek za Kralje, ki je bil tudi njegov prvi v karieri, Kopitar pa je v zadnji tretjini zapečatil usodo nasprotnikov, ki niso našli poti do mreže, glavni junak tekme je bil vratar Calvin Petersen, ki je zbral 29 obramb in prvič v karieri zaprl gol na tekmi.

St. Louis je po porazu proti Kopitarju in druščini odpustil svojega trenerja Mika Yea.