Tri točke Kopitarja za zmago kraljev

Liga NHL 26. Nov 20189:15 > 9:21

Los Angeles Kings so slavili tretjič na zadnjih šestih obračunih, potem ko so s 5:2 odpravili Edmonton. Najboljši slovenski hokejist vseh časov Anže Kopitar je k zmagi kraljev prispeval zadetek in dve podaji.

Ko igra Anže Kopitar, Los Angeles Kings zmagujejo. To se je še enkrat več potrdilo v noči na ponedeljek, ko je bil slovenski zvezdnik s tremi točkami prvo ime kraljev ob zmagi proti Edmontonu s 5:2. Kingsi kljub tretji zmagi na zadnjih šestih tekmah, s 17 točkami ostajajo na zadnjem mestu lige NHL.

Kopitar je v prvi in drug tretjini podal za prva dva zadetka Dustina Browna, nato pa v 45. minuti dosegel odločilni zadetek za vodstvo s 3:2. Kopitar je letošnji sezoni zbral 13 točk. V zaključku srečanja je Brown dosegel hat-trick, piko na i pa je 27 sekund pred koncem postavil Martin Luff.

Oba zadetka za goste je dosegel Alex Chiasson, ki je sprva izenačil na 1:1, nato pa zadel za vodstvo svoje ekipe. Vratar kraljev Cal Petersen je zbral 32 obramb.