Klefbom izničili dve podaji Kopitarja

Liga NHL 30. Nov 20189:40 > 9:42

V noči na zadnji delovni dan v tedu so v ligi NHL odigrali osem obračunov. Anže Kopitar je z Los Angelesom gostoval v Edmontonu, ki je slavil s 3:2.

Domači so povedli že v 81 sekundi, ko je povratnika v vratih kraljev Jonathana Quicka matiral Jesse Puljujarvi. Edmonton je prednost povišal v deseti minuti, tokrat je v polno meril Alex Chiasson. Še pred odhodom na prvi odmor je Los Angeles uspel izenačiti. Med strelce sta se vpisala Dustin Brown in Jeff Carter, pri obeh zadetkih je bil med podajalci tudi Anže Kopitar.

Odločitev o zmagovalcu je padla dve minuti in 20 sekund pred koncem srečanja. Pod zmagovito potezo se je podpisal branilec Edmontona Oscar Klefbom, ki je z natančnim strelom iz modre točke izkoristil prednost igralca več na ledu.

Kralji po novem porazu ostajajo zasidrani na zadnjem mestu in imajo iz tekme v tekmo vse manj možnosti za preboj v končnico.