Kopitar dobil družbo: Jan Drozg podpisal za Pittsburgh

Liga NHL 5. Mar 201911:04 > 11:15

Moštvo Pittsburgh Penguins je sporočilo, da je s slovenskim hokejistom Janom Drozgom podpisalo triletno pogodbo, kar pomeni, da ima Slovenija v najmočnejši hokejsi ligi na svetu zdaj dva predstavnika.

Slovenskega hokejista Jana Drozga je moštvo Pittsburgh Penguins leta 2017 izbralo v petem krogu nabora novincev lige NHL, zdaj pa mu je ponudilo pogodbo, ki mu zagotavlja, da bo član ene najboljših ekip v ligi v zadnjih dveh desetletjih vsaj tri leta.

“Moštvo Pittsburgh Penguins je podpisalo triletno pogodbo z Janom Drozgom, je danes potrdil direktor kluba Jim Rutherford. Pogodba bo začela veljati z začetkom naslednje sezone 2019/2020, ko bo Drozg postal profesionalec.

Drozg, 19, je zadni dve sezoni preživel v moštvu Shawinigan Cataractes v Quebec Major Junior ligi. Letos je napadalec najboljši igralec svoje ekipe s 53 točkami (19 golov, 34 podaj) v 54 tekmah. V dveh sezonah pri Shawiniganu je Drozg dosegel 35 golov, 68 podaj, 103 točke v 115 tekmah.

Mariborčan je mlado slovensko hokejsko reprezentanco vodil do zlate medalje na svetovnem mladinskem prvenstvu divizije 1B in bil imenovan za najboljšega napadalca prvenstva, potem ko je zabeležil osem podaj in skupno 12 točk v petih tekmah.”