St. Louis spet izenačil serijo finala lige NHL

Liga NHL 4. Jun 20195:01 > 5:06
Bruce Bennett, Getty Images Sport

Po štirih odigranih tekmah je rezultat v finalu Stanley Cupa izenačen na 2:2 v zmagah, potem ko so hokejisti moštva St. Louis Blues na domači ledeni ploskvi premagali Boston s 4:2.

Junak zmage St. Louisa v četrti tekmi finala lige NHL je bil dvakratni strelec Ryan O’Reilly, ki je v tej končnici tako zabil pet zadetkov, a zadnja dva sta bila daleč najpomembnejša v boju za Stanleyjev Pokal.

O’Reilly je svoji ekipi priigral prednost že v prvi minuti tekme, a je pri Bostonu 14 minut kasneje izenačil Charlie Coyle. Prva tretjina se je vseeno končala s prednostjo domačih hokejistov, saj je Vladimir Trašenko poslal plošček v mrežo le dve miuti po izenačujočem zadetku Bostona.

Boston se je zopet izkazal za zelo trdoživo ekipo, preko Brandona Carla so Bruinsi prišli še do drugega izenačenja v tekmi. V zadnjih dvajsteih minutah tekme pa smo zopet videli dominacijo domačih hokejistov, najprej je še drugič zadel O’Reilly, kasneje pa je zmago potrdil Brayden Schenn

St. Louis je tako v finalni seriji prvič slavil pred domačimi navijači, doma so slavili nasploh prvič v zgodovini nastopanj v seriji za Stanleyjev Pokal.

Peta tekma je na sporedu čez tri dni v Bostonu.