Kralji do zadnje zmage v Joe Louis Areni

Liga NHL 16. Dec 20169:25 > 9:58
Getty Image

Los Angeles Kings so v noči na petek gostovali v Detroitu in Red Wings premagali s 4:1. Anže Kopitar se ni vpisal med strelce.

Junak zmage v Detroitu je bil napadalec Tyler Toffoli, ki je dvakrat zadel v polno, temu pa dodal še eno asistenco. Kralje je sicer v vodstvo popeljal Derek Forbort, ki je mrežo Rdečih kril načel v 21. sekundi tekme. Izid je na 1:1 slabih sedem minut kasneje izenačil Mike Green, a domačim kaj več kot zgolj en zadetek ni uspelo doseči. V drugi tretjini je za goste iz mesta angelov zadel Nic Dowd, v zadnji tretjini pa je dvakrat v polno meril Toffoli.

Anže Kopitar je na vrata Jimmyja Howarda ustrelil štirikrat, a neuspešno. Na ledu je kapetan Kraljev preživel slabih 23 minut. Kralji so se na najboljši možen način poslovili od legendarne dvorane Joe Louis Arena – v prihodnji sezoni se bodo namreč hokejisti Detroita preselili v Little Caesars Areno. Za Kralje je to drugo gostovanje od turneje devetih zaporednih iger v gosteh. Že v noči na soboto se namreč Kopitar in druščina odpravljajo na gostovanje k prvakom iz Pittsburgha.

Na drugi strani so Red Wings izgubili že tretjo tekmo zapored. Trenutno so na 13. mestu vzhodne konference in za končnico zaostajajo za devet točk.

Še naprej pa z odlično formo nadaljujejo hokejisti New York Rangers. Tokrat so z 2:0 premagali Dallas Stars. Zadetka za Rangerje sta dosegla Rick Nash in Mats Zuccarello, Henrik Lundqvist pa je ob vrnitvi v gol Newyorčanov ubranil vseh 27 strelov. Rangerji so na lestvici ob dveh tekmah več ujeli Pittsburgh Penguins.