Kopi & Co. v treh minutah potopili Carolino

Liga NHL 27. Jan 20179:36 > 9:40

Gledalci na srečanju med Carolino in Los Angelesom so vse do 56. minute čakali na prvi zadetek, nato pa v treh minutah videli kar tri - vse v mreži domače Caroline. Anže Kopitar je podal za prvi zadetek.

Prihjajoči konec tedna bo v ligi NHL v znamenju tekme vseh zvezd, a še pred krajšim počitkom so Los Angeles Kings prišli do nove zmage. Kralji so bili v gosteh s 3:0 boljši od Caroline in trenutno na Zahodu zasedajo deveto mesto. Kingsi so povedli v 56. minuti, ko je podajo najboljšega slovenskega hokejista vseh časov Anžeta Kopitarja izkoristil Marian Gaborik. Komaj so se domači pobrali od šoka, so kralji podvojili svoje vodstvo. Natančen je bil Trevor Lewis. Vse dvome o zmagovalcu je v 58. minuti z zadetkom v prazno mrežo razblinil Kyle Clifford.

Ob Kopitarju in vseh treh strelcih ima največ zaslug za zmago Los Angelesa vratar Peter Budaj, ki je za peti shoot-out v sezoni ubranil 22 strelov.