Kralji ob jubileju Carterja do zmage proti Vegasu

Liga NHL 17. Nov 20199:43 > 9:50

Hokejisti Los Angelesa so v noči na nedeljo s 4:3 premagali Vegas. Odločilni gol za tretjo zaporedno zmago Kraljev je prispeval Jeff Carter, ki je odigral 1000. tekmo v Ligi NHL.

Gostitelji so tekmo v Staples Centru dobro začeli in prvo tretjino dobili z 2:0. V 11. minuti je ob igralcu manj na ledu zadel Blake Lizotte, v 16. minuti pa je ob novi številčni premoči na ledu zadel Drew Doughty.

Gostje so zaostanek znižali v 28. minuti prek Maxa Paciorettyja, a je že dobro minuto in pol zatem zadel Nikolaj Prohorkin. Član Los Angelesa je tako prišel do svoje prvega gola v Ligi NHL. Po novem vodstvu z dvema goloma so nato sledile črne minute domačih, kar je Vegas znal izkoristiti. Gostje so do konca druge tretjine izid poravnali. Najprej je z modre črte Quicka presenetil Jonathan Marchessault, nato pa je napako domače obrambe izkoristil še William Karlsson.

Zadnjo besedo na tekmi pa je imel legendarni Carter, ki je sedem minut pred koncem dobil sodniški met in takoj zadrsal proti vratom. 34-letni Kanadčan je nato podal na modro črto proti Mattu Royju, ki je streljal, Carter pa je s palico spremenil smer ploščka in poskrbel za peti zaporedni poraz Vegasa.