Točka Kopitarja za nov mejnik v karieri

Liga NHL 10. Jan 20209:53 > 9:55
Christian Petersen, Getty Images

Los Angeles Kingsi so v noči na petek z zmago proti Las Vegasu s 5:2 prekinili niz treh zaporednih porazov. Anže Kopitar je v statistiko vpisal podajo, kar je bila skupno že njegova 600. v karieri.

Las Vegas je bil predvsem v drugi in tretji tretjini (razmerje strelov 36:5 v korist vitezov) občutno boljši tekmec od Los Angelesa, a zmage so se vseeno veselili kralji. Večino dela so gostje opravli že v prvi tretjini, ko so zadeli Alec Martinez, Ben Hutton, Tyler Toffoli in dve sekundi pred koncem še Adrian Kempe. Pri drugem zadetku je podal Anže Kopitar, za katerega je bila to 600. podaja v karieri.

Las Vegas se je v drugi tretjini z dvema zadetkoma prilbižal Kingsom, ves čas napadal za tretjega, toda Jack Campbell se ni pustil premagati. Piko na i zmagi kraljev je deset sekund pred koncem z igralcem več potrdil Kempe.