Tri točke Kopitarja premalo za zmago

Liga NHL 17. Jan 202010:26 > 10:30

LA Kings ostajajo na dnu Zahodne konference Lige NHL. Kralji so v noči na petek na Floridi klonili s 4:3. Anže Kopitar je v statistiko vpisal dve podaji in zadetek.

Florida je v 48. minuti povedla s 4:0 in bržkone misli že usmerila v prihodnost. A kralji se niso predali in na krilih Anžeta Kopitarja uspeli hitro doseči tri zadetke. Najboljši slovenski hokejist je najprej v 52. in 56. minuti podal Alexu Iaffalu oziroma Adrianu Kempeju, nato pa se v 58. minuti še sam vpisal med strelce, vseeno pa je zmaga ostala na Floridi.

Kopitar je v statistiko vpisal 25. in 26. podajo ter 17. zadetek. S 43 točkami na 49 tekmah je najučinkovitejši hokejist LA-ja.

Kralji po novem porazu za končnico zaostajajo velikih 14 točk. V soboto jih čaka gostovanje v Philadephii, nato pa deset dnevni premor.