Jagrov zadetek za prag večnosti

Liga NHL 12. Feb 20171:05 > 1:10
Mike Ehrmann/Getty Images

Legendarni češki hokejist, ki bo napolnil 45 let, je dosegel fenomenalen zadetek ob zmagi Floride v Nashvillu s 7:4, je zabil gol za 1899 točko v NHL karieri. Samo se ena točka ga loči od tega, da poleg Wayna Gretzkyja postane drugi hokejist z več kot 1900 točkami v ledeni karavani.

V severnoameriški profesionalni hokejski ligi NHL je imelo delovno soboto 26 klubov, največ golov na 13 tekmah pa je padlo v Nashvillu, kjer je Florida domačo ekipo premagala kar s 7:4. Dva gola za zmagovalce je dosegel Vincent Trocheck, drugega v nebranjen gol ob koncu tekme, poroča STA.

Nov mejnik pa je že dosegel švedski vratar ekipe New York Rangers Henrik Lundqvist. Postal je 12. vratar v zgodovini NHL, ki je dosegel 400 zmag, to mu je uspelo na 727. tekmi, tako hitro ta mejnik ni uspel niti Martinu Brodeurju, ki s 691 zmagami vodi na lestvici najuspešnejših vratarjev. Rangers so v Madison Square Gardnu s 4:2 premagali Colorado, to je bila njihova peta zaporedna zmaga. Gosti so sicer vodili z 2:1, preobrat pa je s svojim drugim golom na tekmi začel Kevin Klein, Rick Nash je domače popeljal v vodstvo, ob koncu tekme pa je piko na i s strelom na prazna vrata postavil Kevin Hayes.

Isti rezultat kot v New Yorku je bil tudi na tekmi v Montrealu, kjer pa so zmagali gosti, hokejisti St. Louisa. Za to je najbolj zaslužen Šved Patrik Berglund, ki je dosegel svoj prvi “hat trick” v NHL, tudi on je zadnji zadetek dosegel, ko je tekmec vratarja zamenjal s šestim igralcem. St. Louis je zmagal na četrti tekmi zaporedoma.

Svojo 600. tekmo v NHL je odigral Patrick Eaves, jubilej pa je proslavil z dvema doseženima goloma in zmago 5:2 njegovega Dallasa proti Carolini. Eaves je letos dosegel že 21 golov, kar je njegov rekord, doslej jih je 20 dosegel v sezoni 2005/06, ko je kot “rookie” igral za Ottawo.

Ostali rezultati:

Philadelphia Flyers – San Jose Sharks 2:1 (OT)

Ottawa Senators – New York Islanders 3:0

Boston Bruins – Vancouver Canucks 4:3

Nashville Predators – Florida Panthers 4:7

Dallas Stars – Carolina Hurricanes 5:2

Columbus Blue Jackets – Detroit Red Wings 2:1

Toronto Maple Leafs – Buffalo Sabres 1:3

Montreal Canadiens – St. Louis Blues 2:4

New York Rangers – Colorado Avalanche 4:2

Winnipeg Jets – Tampa Bay Lightning 1:4

Washington Capitals – Anaheim Ducks 5:4