Tragedija v NHL: Umrl 25-letni hokejist Edmontona

Liga NHL 11. Apr 202019:52 > 19:56
Claus Andersen / Stringer

Zaradi možganske krvavitve je umrl Colby Cave, 25-letni hokejist Edmonton Oilersa.

Kanadčan je bil 7. aprila urgentno hospitaliziran operiran in nato v umetni komi toda na veliko žalost ni preživel.

“Z veliko žalostjo sporočamo, da je Colby umrl danes zgodaj zjutraj. Vsi smo v šoku toda vemo, da so ga vsi imeli radi – prijatelji in navijači. Hvala vsem za podporo in molitev v teh težkih časih,” so zapisali pri klubu Edmonton Oilers.

Colby Cave je svojo NHL kariero začel leta 2017 pri Boston Bruins, član Edmontona pa je bil od januarja 2019. Napadalec je na 67 tekmah zbral štiri zadetke in pet podaj. V letošnji sezoni je igral na enajstih tekmah Lige NHL. Edini zadetek je prispeval 2. novembra v Pittsburghu, ko so Oilersi po podaljšku ugnali Pingvine z 2:1.