Philly skoraj zapravil 3 :0, Myers zadel za izenačenje

Liga NHL 27. Avg 20200:10 > 0:25
Elsa/Getty Images

Na drugi tekmi polfinalne serije vzhodne konference je Philadelphia premagala NY Islanderse po podaljšku s 4 : 3. Tampa Bay je razbila Boston s 7:1, Colorado pa je bil boljši od Dallasa s 6:4.

Philadelphia, ki je gladko izgubila prvo tekmo serije, je drugo srečanje začela odlično in že po 15 minutah vodila s 3 : 0. Dva gola je dosegel Hayes, enega pa Couturier. Islandersi so v drugi tretjini prek Leeja dosegli prvi zadetek, v zadnji pa sta v polno zadela še Beauvillier in Pageau, ki je izenačil slabe tri minute pred koncem. Kljub temu pa so Flyersi prišli do prve zmage v seriji, v podaljšku je zmagoviti zadetek dosegel Philippe Myers.

Tampa Bay je nadigrala Boston s 7 : 1 in v seriji povedla z 2 : 1. Dva gola je dosegel Killorn, Kučerov pa je prispeval gol in tri asistence.

Colorado je dosegel nujno potrebno zmago proti Dallasu (6 : 4) in zmanjšal zaostanek v seriji na 1 : 2. Dallas je 8 minut pred koncem vodil s 4 : 3, potem pa sta hitro zadela Rantanen in Kadri, piko na i zmagi Avsov pa je postavil Bellemare.