Philadelphia in Vancouver izsilila 7. tekmi

Elsa/Getty Images

Philadelphia Flyers so šesto tekmo proti NY Islandersom dobili v drugem podaljšku z golom Provorova, pri Vancouvru pa je vratar Demko zaklenil vrata in poskrbel za 7. tekmo tudi med Canucks in Golden Knights.

Flyersom je zmago z zadetkom v 16. minuti drugega podaljška prinesel branilec Ivan Provorov.

Philadelphia je sicer hitro povedla z 2:0, nato pa so se newyorčani vrnili v igro in najprej vodili s 3:2, potem pa še s 4:3.

V zadnji tretjini je edini zadetek za Philo dosegel Laughton in poskrbel za izenačenje.

Odločilna sedma tekma bo na sporedu v noči s sobote na nedeljo.

Vancouver Canucks so proti Vegasu izenačili na 3:3, potem ko so šesto tekmo dobili z izidom 4:0.

V vratih kanadske ekipe je bil izjemen Thatcher Demko, ki je zbral 48 obramb. To je rekord za tekmo končnice, ki se je končala v rednem delu.

Za Canucks je v prvi tretjini zadel Virtanen, v zadnji pa Miller, Hughes in Horvat, ki je zadel v prazen gol.

Sedma tekma bo nocoj, tako kot tudi 7. tekma med Coloradom in Dallasom, tako da bosta po teh obračunih znana finalista zahodne konference.