Islanders z "ničlo" do finala Vzhoda

Liga NHL 6. Sep 20204:04 > 4:18
Getty images/Elsa

New York Islanders so na odločilni, sedmi tekmi polfinala vzhodne konference premagali Philadelphio Flyers s 4:0 in se prvič po 27 letih uvrstili v konferenčni finale.

Islanders so na sedmi tekmi povedli v 10. minuti, ko je svoj prvi gol v končnici dosegel Scott Mayfield. Manj kot štiri minute kasneje je bilo že 2:0, ko je v polno zadel branilec Andy Greene. V drugi tretjini je na 3:0 povišal Brock Nelson, piko na i pa je v 54. minuti postavil Anthony Beauvillier, kar je bil že njegov 8. gol v končnici.

Philadelphia je na odločilni tekmi pokazala zelo malo in proti vratom tekmecev poslala zgolj 16 strelov, prav vsi pa so bili plen vratarja Thomasa Greissa.

New York, ki je Stanleyjev pokal osvojil štirikrat zapored med leti 1980 in 1983, bo v finalu vzhodne konference igral prvič po letu 1993, njegov tekmec pa bo Tampa Bay Lightning.

V finalu Zahoda se bosta pomerila Vegas Golden Knights in Dallas Stars.