NHL: Dallasu prva finalna tekma

Liga NHL 20. Sep 20209:33 > 9:52

Hokejisti Dallas Stars so dobili prvo tekmo finalne serije za Stanleyjev pokal. Tampo Bay so premagali s 4:1. Blestel je vratar Hudobin, ki je ubranil 35 strelov.

Prvi gol letošnje finalne serije, ki bo v celoti odigrana v kanadskem Edmontonu, je že po dobrih petih minutah igre dosegel Joel Hanley, kar je bil sploh njegov prvi gol v ligi NHL. Tampa je do izenačenja prišla v 13, minuti, ko je zadel Yanni Gourde.

V drugem delu igre so hokejisti Dallasa v gol spravili dva ploščka, strelca sta bila Jamie Oleksiak in Joel Kiviranta, ter v zadnjih 20 minut vstopili z lepo prednostjo dveh golov.

V zadnji tretjini je Tampa Bay neprestano napadala in proti vratom sprožila kar 22 strelov, vendar je prav vse ubranil izvrstni Anton Hudobin, Dallas pa je uspel na vrata nasprotnika streljati le dvakrat. Eden teh ploščkov je končal v mreži, ko je Tampa pred koncem poskušala brez vratarja, je nebranjen gol zadel Jason Dickinson in postavil končni izid 4:1 za Dallas.

“Hudobin je ubranil nekaj nevarnih strelov v ključnih trenutkih. Ko si potisnjen v obrambo in ob vrhunskih napadalcih, ki jih imajo, veš da bodo prišli do lepih priložnosti. V takšnih trenutkih potrebuješ vratarja, ki zna ubraniti strel ob pravem času. In Anton je danes to naredil”, je po tekmi povedal glavni trener Dallasa Rick Bowness.

Kako pomembna je prva zmaga v seriji pove podatek, da je odkar se finale za Stanleyjev pokal igra na štiri dobljene tekme (od leta 1939), ekipa, ki zmaga na prvi tekmi, serijo dobila kar 61-krat, izgubila pa zgolj 19-krat.

Finalna serija se bo nadaljevala v noči s ponedeljka na torek.