Dallas končal niz domačih zmag Washingtona

Liga NHL 7. Mar 20179:13 > 9:23

Hokejisti Dallasa so v Ligi NHL v gosteh s 4:2 premagali Washington, ki je pred tem doma slavil kar 15-krat zapored.

Gostje so v prvih dveh tretjinah prevladovali na ledu in povedli s 3:0. Prvi gol je že v 2. minuti iz neposredne bližine dosegel Devin Shore, takoj na začetku drugega dela pa je prednost podvojil Radek Faksa. Za varno vodstvo treh zadetkov je poskrbel 33-letni veteran Jason Spezza in tako rekoč odločil tekmo.

Washington je do prvega zadetka prišel v 36. minuti, ko je Nicklas Backstrom izkoristil podajo Kevina Shattenkirka. Sredi zadnje tretjine je nekaj upanja domačim navijačem vlil T. J. Oshie, ki je z bekhendom znižal na le gol zaostanka, a izenačenja ni bilo. Končni rezultat je s strelom na prazna vrata minuti pred koncem postavil Patrick Sharp.

Ottawa je pred svojimi navijači s 4:2 ugnala Boston, New York Rangersi so za zmago proti Tampi Bay potrebovali podaljšek (1:0), San Jose pa je v napeti tekmi s 3:2 v gosteh ugnal Winnipeg.