St. Louis po zmagi nad Minnesoto beži Kraljem

Liga NHL 8. Mar 20179:39 > 9:51

Hokejisti St. Louisa, ki so neposredni tekmeci Los Angeles Kingsov v boju za končnico, so prišli do nepričakovane a zelo pomembne zmage. V gosteh so z 2:1 ugnali vodilno ekipo Zahodne konference Minnesoto in si priigrali tri točke prednosti pred Kralji.

Gostje so povedli v 11. minuti, ko je zadel David Perron, zadetek za 2:0 pa je padel šele v 52. minuti, ko je prednost povišal Vladimir Tarasenko. Častni gol za gostitelje je enajst sekund pred zvokom sirene dosegel Mikko Koivu.

S to zmago se je St. Louis še utrdil na osmem mestu in tako pobegnil Los Angelesu za tri točke. Obe ekipi sta odigrali 65 tekem, do konca rednega dela pa jih je še 17.

Kanadski obračun med Vancouverjem in Montrealom se je zavlekel v podaljšek, v katerem so z 2:1 slavili slednji. Odločilni gol je dosegel Paul Byron.