Naftarjem uspel povratek, zmaga odšla k Pingvinom

Liga NHL 11. Mar 20177:19 > 7:23
Getty Images, Joel Auerbach

Dvoboj dveh izmed najboljših hokejistov ta trenutek, Sidneyja Crosbyja in Connorja McDavida, so po izvajanju kazenskih srelov dobili aktualni prvaki Pittsburgh Penguins.

Pittsburgh Penguins so gostili Edmonton Oilers. Penguins so po zadetkih Nicka Bonina in Evgenija Malkina vodili že z 2:0 po prvi tretjini, a je Oilersom uspel povratek. Najprej je v drugi tretjini na 2:1 znižal David Desharnais, nato pa je sedem minut pred koncem izid na 2:2 poravnal Connor McDavid. Kapetan Naftarjev je imel priložnost doseči zmagovalni gol v podaljšku, a je njegov poskus ubranil Marc-Andre Fleury, ki je bil eden izmed najzaslužnejših za zmago Pingvinov. Fleury je ubranil kar 40 strelov na svoja vrata.

Bolj kot sama tekma je bil v ospredju dvoboj dveh kapetanov – McConnorja na eni in Sidneya Crosbyja na drugi strani. “Ta tekma je drugačna. Če bi trdil, da je kot vsaka druga, bi lagal,” je po tekmi dejal kapetan Naftarjev. “Sidney je igralec, po katerem sem se zgledoval dolga leta. V igri proti njem uživam,” je še dodal.

Pingvini so trenutno izenačeni s Columbus Blue Jackets. Obe moštvi imata 92 točk. Blue Jackets so se tokrat mučili z Buffalo Sabres, ki so jih ugnali s 4:3. Odločilni zadetek je za moštvo iz Ohia dosegel Boone Jenner v 55. minuti. Oilers so na zahodu z 79 točkami na petem mestu.

Največ zadetkov je bilo v noči na soboto na tekmi med Florida Panthers in Minnesota Wild. Slavili so slednji, rezultat je bil 7:4. Divjaki so sicer po prvi tretjini zaostajali z 1:2, nato pa na začetku zadnje tretjine povedli s 3:2. V zadnjih 17 minutah so dosegli kar štiri zadetke. Minnesota ostaja na prvem mestu zahoda.

Najbolj napeto je bilo v St. Louisu, kjer so domači hokejisti prišli do zmage s 4:3 nad Anaheim Ducks. Odločilni zadetek je zgolj 19 sekund pred koncem dosegel Joel Edmundson, za katerega je to šele drugi zadetek v sezoni. Blues so še naprej osmi na zahodu, prednost so pred devetimi Los Angeles Kings povišali na tri točke. Kings bodo na delu v noči na nedeljo, v Staples Center prihaja Alexander Ovečkin in njegovi Washington Capitals.

Do presenečenja je prišlo v Detroitu. Red Wings so s 4:2 premagali Chicago Blackhawks in prekinili niz štirih zaporednih porazov. Blackhawks kljub porazu ostajajo drugi in za Minnesoto sedaj zaostajajo za tri točke.