NHL: Velik spodrsljaj Pingvinov, Anaheim premagal Blues

Liga NHL 16. Mar 20175:58 > 6:03
Patrick Smith/Getty Images

V ligi NHL so bile ponoči na sporedu štiri tekme. Pittsburgh Penguins so v gosteh izgubili proti Philadelphiji Flyers kar z 0:4. Na drugih tekmah je Colorado Avalanche premagal Detroit Red Wings s 3:1, Boston Bruins so slavili v Calgaryju s 5:2, Anaheim Ducks pa so z 2:1 ugnali St. Louis Blues.

Philadelphia je prekinila niz treh porazov, pri čemer je Wayne Simmonds dosegel svoj 200. zadetek v karieri. Za Pittsburghom, ki za dve točki zaostaja za najboljšo ekipo lige Washington Capitals, pa je naporen niz gostovanj, v osmih dneh so odigrali pet tekem in prepotovali več kot 7500 kilometrov, v Philadelphio pa zaradi sneženja na severovzhodu države prišli na dan tekme.

Anaheim je na četrti poziciji na Zahodu s 84 osvojenimi točkami, potem ko je bil za zmago nad St. Louis Bluesom z 2:1 najzasluženejši Ryan Getzlaf z golom in asistenco.

Calgary je mesto pod Anaheimom z 82 točkami, serijo desetih zaporednih zmag Plamenov pa je končal Boston s 5:2. Za Bruinse je to četrta zaporedna zmaga, dva gola je prispeval vroči David Pastrnak.

Colorado pa je premagla Detroit s 3:1, ob čemer je vratar Calvin Pickard zbral kar 27 obramb.