Fantastični Raanta zaustavil vse poskuse Kraljev

Liga NHL 26. Mar 20179:44 > 9:53

Hokejisti Los Angeles Kingsov so vse bolj oddaljeni od uvrstitve v končnici. V noči s sobote na nedeljo so v Ligi NHL doživeli nov poraz, tokrat so bili s 3:0 boljši New York Rangersi.

Kralji v Staples Centru niso našli ključa, ki bi odklenil vrata Anttija Raante. Finec je zaustavil vseh 30 strelov in četrtič v tej sezoni mrežo ohranil nedotaknjeno. Zadetke za goste iz New Yorka so dosegli Derek Stepan v drugi tretjini in Ryan McDonagh ter Rick Nash v tretji.

Kapetan Los Angelesa Anže Kopitar je na ledu preživel 21 minut in ostal brez strela na vrata. Jonathan Quick je v vratih Kraljev zbral 17 obramb.

Z novim porazom Los Angeles za drugim “wild cardom” za končnico na zahodu zaostaja že za devet točk, zato se zdi, da bo letošnje sezone za Kopitarja in druščino hitro konec.

Ob zmagi Washingtona nad Arizono (4:1) je svoj 30. gol v sezoni dosegel Aleksander Ovečkin in s tem postal šele tretji igralec lige, ki je v vsaki od prvih 12 sezon dosegel vsaj 30 golov. Pred njim je to uspelo le še Mikeu Gartnerju (15 sezon) in legendarnemu Waynu Gretzkyju (13 sezon).