Znanih že 10 udeležencev končnice

Liga NHL 31. Mar 20175:39 > 5:53
Bruce Bennett/Getty Images

Tampa Bay je v noči na petek ugnala Detroit in s tem obdržala upanje za uvrsstitev v končnico, v derbiju Pacifika pa je Edmonton premagal San Jose.

Tampa je pred svojimi navijači prišla do pomembne zmage proti Red Wingsom, ki so na začetku povedli prek Nilsna, ob koncu prve tretjine pa izpustili vodstvo – izenačil je J.T. Brown. Tudi v drugi tretjini so gledalci videli po zadetek na vsaki strani, v zadnjem delu igre pa so domači zaigrali bolje, dosegli tri gole, prejeli enega in se veselili zelo pomembne zmage.

Montreal je s 6:2 premagal Florido in postal deseti že znani udeleženec letošnje končnice. Paul Byroin je dosegel dva gola, Brendan Gallagher pa je ob golu prispeval še tri podaje. Montreal ima v Atlantski diviziji šest točk prednosti pred Ottawo, ki je s 6:1 izgubila v Minnesoti.

Nashville je zapravil možnost, da v boju za mesto v končnici pobegne Los Angeles Kingsom. Predatorji so na domačem ledu s 3:1 izgubili proti Torontu, vendar je njihova prednost pred Los Angelesom še vedno ogromnih deset točk, tako da Anžeta Kopitarja in soigralce čaka izredno težka naloga..