Kralji z zmago ostajajo v igri za končnico

Liga NHL 1. Apr 20179:24 > 9:34

Hokejisti Los Angelesa s v noči s petka na soboto v Ligi NHL z 2:0 ugnali Vancouver in s tem ohranili minimalne možnosti za preboj v končnico.

Kralji bodo za uvrstitev v končnico potrebovali veliko sreče, saj pet krogov pred koncem za Nashvillom zaostajajo za velikih osem točk, Calgary pa si je z zmago nad San Josejem že zagotovil mesto v končnici.

Dobro predstavo je včeraj prikazal izkušeni napadalec Jarome Iginla, ki je v 33. minuti ob igralcu več Kralje popeljal v vodstvo. To je bil že njegov 625. gol v Ligi NHL, z njim pa se je na 15. mestu večne lestvice strelcev izenačil z Joom Sakicem. “Da sem se izenačil s Sakicem, je zame nekaj posebnega. Z njim sem igral na olimpijskih igrah in na svetovnem prvenstvu. Ko sem odraščal, sem se zgledoval po njem. Ponosen sem na ta dosežek.” je po tekmi ponosno povedal Iginla.

Končni rezultat je slabe štiri minute kasneje postavil Tyler Toffoli, ki je po samostojno akciji v protinapadu podvojil vodstvo Kraljev. V vratih Los Angelesa je blestel Jonathan Quick, ki je zbral 35 obramb in ohranil mrežo nedotaknjeno. Anže Kopitar je igral 21 minut in enkrat streljal na vrata Vancouvra.