Islanders zamrznili Pingvine, Arizona presenetila St. Louis

Drugi športi 7. Feb 20218:59 0 komentarjev
Brad Penner/USA Today Sports

New York Islanders so po hudi borbi na domačem ledu na derbiju večera v ligi NHL s 4:3 premagali Pittsburgh Penguins.

Prednost ekipi iz ‘velikega jabolka’ je prinesel Jordan Eberle, a so gostje prišli hitro do izenačenja prek Pierre-Oliviera Josepha. Vseeno pa so z novim golom Eberleja na odmor po prvi tretjini odšli pri New Yorku. V drugi tretjini je bil dosežen zgolj en gol in sicer za izenačenje potem, ko je bil natančen Evgeni Malkin.

Pittsburgh je tretjo tretjino odprl z golom, ki ga je dosegel Jake Guentzel. Vseeno sta v nadaljevanju za pomembno zmago domačih poskrbela Cal Clutterbuck in Anders Lee.

Toronto je bil z zmago s 5:1 znova neusmiljen proti Vancouvru. Za zmago domačih sta po dva gola dosegla Wayne Simmonds in Auston Matthews, še en gol pa je dodal Zach Hyman. Za Vancouver je bil povsem ob koncu natančen Brock Boeser.

Arizona je presenetila St. Louis ter slavila s 3:1. Dvakrat se je za goste med strelce vpisal Jakob Chychrun, enkrat Clayton Keller. Pri domačih je zadetek dosegel Robert Thomas.

Ligo NHL lahko ekskluzivno spremljate na programih Sporkluba.