Montreal zaustavil uspešen niz Vancouvra

Drugi športi 2. Feb 202110:13 0 komentarjev
hokej Montreal Canadians NHL
Perry Nelson-USA TODAY Sports

Hokejisti Montreala so v ligi NHL dobili kanadski derbi in prekinili zmagoviti niz Vancouvra, ki je padel s 6:2. Z dvema goloma in podajo se je izkazal Jeff Petry, ki je pomagal Coreyju Perryju do že skupno 800. točke v najmočnejši hokejski ligi na svetu.

Po gol in podajo sta k zmagi prispevala še Nick Suzuki in Arrturi Lehkonen, vratar Carey Price pa se je izkazal s 27 obrambami. Za Vancouver sta zadela Adam Gaudette in Jay Beagle, vratar Braden Holtby pa je zaustavil 34 strelov.

Do zmage so prišli tudi aktualni prvaki Tampa Bay Lightning, ki so na Floridi še drugič zapored premagali Nashville Predators (5:2). Z dvema goloma se je pri prvakih izkazal Yanni Gourde. Tampa je sicer tri zadetke dosegla že v uvodni tretjini.

Na preostalih tekmah so New York Rangers s 3:1 premagali Pittsburgh Penguins, Washington Capitals pa je s 3:5 klonil proti Boston Bruins. Winnipeg Jets so po kazenskih strelih s 4:3 premagali Calgary Flames.

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja bodo znova na delo v noči na sredo, ko se bodo v Staples Centru pomerili z Anaheim Ducks.

Ligo NHL lahko v tej sezoni spremljate samo na Sportklubu. Za Kopitarja in Kralje bomo znova navijali v noči na soboto, ko prenašamo tekmo Las Vegas – LA Kings.