Prvaki vračajo udarec: izid je poravnan

Drugi športi 16. Jun 20217:21 > 17:20 0 komentarjev
Še bo vroče na obračunu med Tampo in Islandersi. Foto: Kim Klement-USA TODAY Sports

Prvaki lige NHL, hokejisti Tampa Bay Lightning so hitro pokazali, da se rivalom iz New Yorka ne bo kar tako pustili vreči s prestola. Po porazu na prvi polfinalni tekmi, so strele pokazale zobe in zmagale s 4:2.

Prvi tretjini je še bilo 1:1, ko je za domače zadel odlični Braydan Point, za goste pa izenačil Brock Nelson, v drugi tretjini je domače v novo vodstvo popeljal Ondrej Palat, po desetih minutah zadnje tretjine pa je po zadetkih Jana Rutte in Victorja Hedmana Tampa že vodila s 4:1 in srečanje je bilo odločeno. Za končnih 4:2 je v 57. minuti tekme zadel Mathew Barzal.

Vrhunci z druge polfinalne tekme:

“Zdaj smo uredili vodenje ekipe, s čimer smo preprečili nihanje naše igre. Šlo nam je dobro, a s to eno zmago ne smemo biti zadovoljni. Čaka nas težka in dolga serija. Ozreti se moramo na naslednjo tekmo,” je ključ do zmage razložil strelec prvega gola Kanadčan Point.

Izid v zmagah je zdaj 1:1, serija tekme pa se zdaj za dve tekmi seli v New York