NHL: Panthers v seriji, Oilers do zmage v lokalnem derbiju

Drugi športi 20. Feb 202110:28 0 komentarjev
Photo by Gregory Shamus/Getty Images

Florida Panthers nadaljuje z odličnimi igrami. S 7:2 so premagali Detroit Red Wings in so na vrhu Centralne divizije s 24 točkami medtem, ko je ekipa iz Michigana na zadnjem z 11 točkami z 19 odigranimi tekmami.

Že po prvi tretjini, ki so jo dobili s 3:0 je bilo jasno, da bodo pri Panthers dvoboj brez težav rešili v svojo korist. Dvakrat se je med strelce vpisal Patric Hornqvist, Aleksander Barkov je dosegel zadetek in vpisal dve podaji, Keith Yandle pa se je trikrat vpisal med asistente. Florida je trenutno v nizu šestih zaporednih zmag.

Laurent Brossoit je bil z 29 obrambami junak Winnipeg Jets, ki so z 2:0 premagali Vancouver Canucks. Mark Scheifele se je med strelce vpisal še na četrti tekmi zapored, drugi gol pa je dosegel Mason Appleton.

Vratar Mike Smith je zabeležil 20 obramb ob zmagi Edmonton Oilers z 2:1 proti Calgary Flames. To je četrta tekma na kateri je branil Smith in četrta zmaga Edmontona. Za Oilers, ki so na zadnjih desetih tekmah prišli do osmih zmag sta gola dosegla Jesse Puljujarvi ter Gaetan Haas. V Severni diviziji je Edmonton na drugem mestu z 22 točkami, šest več jih ima Toronto.

Carolina Hurricanes je s 5:3 premagala Chicago Blackhawks. Dva gola in podajo pri zmagovalcih je vpisal Nino Niederreiter.