Norih osem golov v drugi tretjini tekme v Tampi

Drugi športi 6. Jun 20218:21 0 komentarjev
Tampa Bay Lightning - Carolina Hurricanes (Foto: Guliverimage)

V noči na nedeljo sta bili v severnoameriški hokejski ligi odigrani dve tekmi končnice. Tampa Bay je proti Carolini povedla že s 3:1 v seriji, medtem ko so New York Islanders uspeli proti Bostonu poravnati izid serije na 2:2.

V Tampi Bay sta moštvi upravičili vzdevka Strele in Orkan. V navdušujoči tekmi smo namreč videli kar deset golov, od tega neverjetnih osem zgolj v drugi tretjini!

Šlo je za tekmo preobratov. Domači so preko Braydena Pointa dobili uvodno tretjino, a nato zaostajali že z 2:4, potem ko je gostujoči Orkan pustošil v prvem delu druge tretjine.

Strele so imele odgovor in udarile z isto mero – štirikrat. Nikita Kucherov, Tyler Johnson in Steven Stamkos so v razmaku petih minut, še pred koncem druge tretjine, Tampo povedli v vodstvo.

Piko na i je v zadnjem delu tekme s svojim drugim golom postavil Kucherov (6:4). Tampa Bay je tako le še zmago oddaljena od konferenčnega finala.

Osem golov v drugi tretjini tekme v Tampi

Barzal mojstrsko rešil Islanderse

Izenačeno je bilo tudi v New Yorku, kjer so Islandersi s 4:1 premagali Boston in izid v seriji izenačili na 2:2. Domači so resda slavili za tri gole, a zadnja dva so dosegli v prazno mrežo.

Gostje so z golom Davida Krejcija povedli, nato so zadevali le še domači hokejisti, ki so tretjo tretjino dobili s 3:0. Odločilen gol za vodstvo New Yorka je sedem minut pred koncem tekme zabil Mathew Barzal.