Poraz Kingsov ob dveh podajah Kopitarja

Drugi športi 29. Jan 20219:46 0 komentarjev
Anže Kopitar
David Berding-USA TODAY Sports

Anže Kopitar je na obračunu LA Kings proti Minnesoti potrdil status prvega podajalca lige, toda novi dve podaji sta bili vseeno premalo za zmago. Minnesota je slavila s 5:3.

Minnesota je na že četrtem medsebojnem obračunu proti LA Kings v novi sezoni slavila še tretjič. Domači so večino dela opravili že v prvi tretjini, ki so jo dobili s 3:0. Zadeli so Marcus Johansson, Kevin Fiala in Kiril Kaprizov. LA Kings so se v drugi tretjini uspeli približati na gol zaostanka, ko sta se med strelce ob podaji Anžeta Kopitarja vpisala Dustin Brown in Drew Doughty.

Še pred iztekom druge tretjine je vse upe gostov na morebitno izenačenje pokopal Nick Bjugstad, zmago Minnesote pa je na začetku tretje četrtine dokončno potrdil Joel Eriksson Ek. Sredi zadnjega dela je za kozmetični popravek izida poskrebl Alex Iafallo, ki je postavil končnih 5:3 za Minnesoto.

Anže Kopitar je s skupno 11 podajami na prvem mestu lestvice najboljših podajalcev Lige NHL. Ima dve podaji več kot Mark Stone (Vegas) in Cale Makar (Colorado).