Presenečenje v ligi NHL: Najslabša ekipa premagala najboljšo

Drugi športi 16. Feb 20218:55 0 komentarjev
Ottawa
Ottawa Twitter

Toronto, najboljša ekipa v ligi NHL, je v noči na torek po podaljšku izgubila proti Ottawi (5:6). Toronto je navkljub porazu ob novi vpisani točki povišal prednost pred Bostonom, ki ponoči ni bil na delu, saj je bila tekma proti New Jerseyju preložena.

Za zmago Ottawe je v tretji minuti podaljška poskrbel Jevgenij Dadonov, ki je pred tem zadel tudi za izenačenje na 5:5 dobri dve minuti pred koncem rednega dela. Toronto je sicer v rednem delu srečanja ob dveh golih in podaji Austona Matthewsa vodil že s 5:1, a zapravil dobljeno tekmo.

Tampa Bay, ki je trenutno pri 21 točkah, je izgubila proti Floridi (4:6). Florida se je nasprotniku ob tekmi manj približala na točko zaostanka. V gosteh je pri Arizoni izgubil tudi St. Louis (0:1), ki ostaja pri 20 točkah. Takšen izkupiček v ligi imajo še Montreal, Carolina in Chicago.

Anže Kopitar bo z Los Angelesom znova na delu v sredo, ko Kralje čaka domača tekma z Minnesoto.

Ligo NHL lahko spremljate samo na Sportklubu.