Drugi športi 23. Mar 20219:02 0 komentarjev

Hokejisti Los Angelesa, kjer vlogo kapetana že več let opravlja slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so v noči na torek v ligi NHL gostovali pri San Jose Sharks. Kalifornijski derbi je pripadel morskim psom, ki so slavili z 2:1, glavni junak gostitelje pa je bil vratar Martin Jones, ki je zbral kar 41 obramb.

Odločilni gol je v zadnji tretjini dosegel Ryan Donato, strelski post po petih tekmah pa je prekinil še Logan Coutoure. Tekmo je zaznamovala še 884. zaporedna tekma Patricka Marleauja, ki je izenačil dosežek Steva Larmerja za četrti najdaljši niz v zgodovini lige. Marleau je sicer odigral že 1753. tekmo v najmočnejši hokejski ligi na svetu in mu do drugega mesta na večni lestvici manjkajo še samo trije nastopi (Mark Messier – 1756 tekem).

Los Angeles je sicer imel več kot dovolj priložnosti za podaljšek, a slovenski as Anže Kopitar v izdihljajih tekme ni uspel premagati Jonesa.

Kralji so ob koncu igrali brez vratarja in silovito pritisnili, v zadnjih sekundah pa je Jeff Carter na desni vratnici našel Kopitarja, ki pa iz neposredne bližine ni zmogel potisniti ploščka čez črto. Veliki junak San Joseja je bil Mario Ferraro. Branilec je zadnji hip s palico blokiral slovenskega asa.

Po zvoku sirene so se tako eni kot drugi čudili, da Kralji niso prišli do gola za podaljšek. Los Angeles je je nasprotnika nastreljal s kar 42:23.

Edini gol za Kralje je dosegel Matt RoyKopitar je na ledu prebil 24:23 minute in proti vratom tekmeca sprožil en strel.

Colorado nadaljuje z izjemnim nizom

Hokejisti Colorado Avalanche pa ostajajo v nori formi. Po zmagi s 5:1 proti Arizoni so prišli do sedme zaporedne zmage in nadaljujejo trenutno najdaljši niz zmag v ligi NHL.

Z dvema goloma je bil junak Joonas Donskoi, na drugi strani pa se je navkljub petim prejetim golom Antti Raanta izkazal s 30 obrambami.

Zaradi koronavirusa je vodstvo lige NHL tik pred zdajci odpovedali tekmo Montreal Canadiens – Edmonton Oilers. Naftarji so tako izgubili priložnost, da se z zmago zavihtijo na vrh lige.