Winnipeg do zmage proti Torontu

Hokej 15. Maj 20218:03 > 8:06 0 komentarjev
(Foto: John Woods/AP)

V ligi NHL so tokrat na led stopili le hokejisti Winnipeg Jets in Toronto Maple Leafs. Zmaga s 4:2 je pripadla domačim.

Pri domačih, ki so vpisali drugo zaporedno zmago in tretjo na zadnjih 12 tekmah, je polovico golov dosegel Kyle Connor, vratar Connor Hellebuyck pa je zbral 34 obramb. Winnipeg v diviziji Scotia North zaseda tretje mesto, v končnici, ki se prične prihodnjo sredo, pa se bo v prvem krogu pomeril z Edmonton Oilers.

“Komaj čakamo, da vidimo, kaj se bo zgodilo v končnici in ugotovimo, kako dobri smo lahko. Zavedamo se, da največji izziv predstavlja začetek v gosteh, a se tega hkrati tudi veselimo. V moštvu se čuti vznesenost,” je po zmagi proti vodilni ekipi divizije Scotia North dejal trener Winnipega Paul Maurice.

Pri Torontu je vratar Jack Campbell tekmo končal z 20 obrambami, v prvi tretjini pa jih je v vodstvo popeljal Šved Pierre Engval. Gosti so mrežo nato zatresli le še v drugi tretjini, ko je bil uspešen Ilja Mikhejev.