Zlati vitezi nasuli pol ducata golov za polfinale Stanleyja

Drugi športi 11. Jun 20217:28 0 komentarjev
Las Vegas Golden Knights (Foto: (AP Photo/John Locher)

Hokejisti Las Vegas Golden Knights so še zadnji potniki v polfinale končnice lige NHL, potem ko so s 6:3 slavili na šesti tekmi proti Coloradu in serijo dobili s 4:2.

Las Vegas je zabil po dva gola v vsaki tretjini. Po prvem delu so po zadetkih Nicka Holdena in Williama Karlssona vodili z 2:1. Drugo tretjino sta si ekipi razdelili, Colorado je dvakrat poravnal izid, a sta odgovorila Keegan Kolesar in Alex Pietrangelo.

V zadnjem delu sta za pol ducata golov v mreži gostov poskrbela William Carrier in Max Pacioretty in Las Vegas poslala med štiri najboljše.

Vrhunci tekme v Las Vegasu

Las Vegas je v seriji proti Coloradu zaostajal že z 0:2, a nato dobil naslednje štiri dvoboje. V polfinalu se bodo pomerili z Montrealom. Drugi polfinalni par je Tampa Bay – NY Islanders.

Polfinale se s tekmo med Islandersi in Tampo začne v nedeljo ob 21. uri po slovenskem času. Tekme si lahko v neposrednem prenosu pogledate le na programih Sportkluba.