Olimpija ekspresno v polfinale Alpske lige

Drugi športi 1. Apr 202120:43 0 komentarjev
HK SŽ Olimpija
Eva Brili Grebenar

Hokejisti SŽ Olimpije so brez napake opravili s četrtfinalno nalogo v Alpski ligi. Vipitena je padla s 3:0 v zmagah, zadnja tekma v Tivoliju pa se je končala s kar 6:0.

Ljubljančani so tudi na tretji tekmi hitro zagospodarili na ledu in ves čas pritiskalni na vrata tekmecev. Hitro je postalo jasno, da Italijani nimajo prave možnosti za presenečenje in da bo Olimpija zanesljivo dobila četrtfinalno serijo.

Prvi gol je v osmi minuti dosegel Nik Simšič, v 15. minuti pa je bil natančen še Žiga Pance. V prvi tretjini je imela Olimpija še ogromno priložnosti, na 3:0 pa povedla v prvi minuti nadaljevanja, ko je zadel Vallerand. Na 4:0 je povišal Anže Ropret, kmalu zatem pa je bil še drugič na tekmi natančen Pance.

V zadnji tretjini so Ljubljančani prenehali pritiskati na tekmeca, a vseeno še enkrat zadeli. Ob igralcu več je bil natančen Mušič.

Olimpija, najboljša ekipa rednega dela, bo v polfinalu igrala z zmagovalcem serije Asiago – Cortina. Prva tekma bo na sporedu v četrtek, 8. aprila.