Trojica zapušča Tivoli

Uncategorized 4. Jan 202117:08 > 20:48 1 komentar
Jure Sotlar

Hokejski klub SŽ Olimpija je objavil, da klub zapuščajo trije hokejisti, odlični strelec Jure Sotlar, izkušeni branilec David Planko in Janez Orehek.

Olimpija je osvojila prvo mesto po rednem delu državnega prvenstva, v ligi AHL pa je trenutno na drugem mestu.

Pred nadaljevanjem sezone se od Tivolija poslavljajo trije hokejisti.

ODHAJA EDEN NAJBOLJŠIH STRELCEV AHL

27-letni Jure Sotlar je letos skupaj v AHL in DP na 21 tekmah dosegel 10 golov in 21 asistenc, tako da zagotovo ne bo imel težav pri iskanju novega kluba. Sotlar je bil lani v dresu Zell-am-Seeja peti najboljši strelec lige AHL.

Branilec David Planko je za Olimpijo, z izjemo ene sezone na Jesenicah, igral vse od leta 2014. 27-letni Celjan je zbral tudi že nekaj nastopov za državno reprezentanco, letos pa je na 19 tekmah dosegel 1 gol in 11 asistenc.

23-letni Janez Orehek je na 27 tekmah zbral 10 golov in 7 asistenc, ima pa tudi že izkušnje iz tujine, saj je eno leto igral v Franciji.

Olimpijo je že pred božičem zapustil Jan Drozg, ki je odšel na pripravljalni tabor AHL ekipe Wilkes-Barre/Scranton Penguins.

Olimpija bo naslednjo tekmo v ligi AHL igrala v sredo proti Val Gardeni.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje