Tudi železarji brez praske v polfinale Alpske lige!

Drugi športi 1. Apr 202123:13 0 komentarjev
HDD Jesenice

Hokejisti moštva Sij Acroni Jesenice so se pridružili večnemu rivalu Olimpiji v polfinalu Alpske lige. tudi Gorenjci so četrtfinalno serijo dobili po treh tekmah. Na tretji so slavili s 3:2.

Jeseničani so tekmo dobili na podoben način kot prvi dve. Pokazali so ravno toliko več kvalitete od tekmeca, da so tesno zmagali.

Na začetku so sicer igrali zelo nezbrano in se po vsega minuti in štirih sekundah znašli v zaostanku. Nato je Jeseničane nekajkrat reševal vratar Žan Us, ekipa pa je z njegovimi obrambami dobila zagon in prišla do preobrata. Izenačil je Žan Jezovšek, nato pa je zadel še Mirko Đumić. Zanimivo je, da sta oba pred doseženim golom stresla okvir vrat.

Jeseničani so bili v drugi tretjini boljši tekmec, a so ob igri z igralcem manj prejeli gol. Če smo natančni, je šlo za avtogol Nika Širovnika, ki ga je plošček nesrečno zadel v drsalko.

Odločilni trenutek smo videli v 48. minuti, ko je končni izid postavil Timotej Kočar, do konca tekme pa se je nekajkrat znova izkazal Us.

Zmago je pokomentiral strelec odločilnega zadetka Timotej Kočar: “Odlična serija. Zelo težko prigarana zmaga, a boljši smo bili vse tri tekme in zasluženo gremo v polfinale. Zdaj je pred nami nekaj dni počitka, po tem pa se bomo pripravili na nasprotnika v polfninalu. Kar pa se tiče Žana Usa, pa nas je že večkrat letos podržal, za današnjo obrambo ob koncu pa mu še enkrat vsa čast.

Jeseničani zdaj čakajo na polfinalnega tekmeca iz serije med Pustertalom in Lustenauom.