Jacksonvillu končno št. 1, Green Bay na derbiju prepričljiv

Ameriški nogomet 28. Dec 202010:57 0 komentarjev

Nova zmaga New York Jetsov je izbor na naboru 2021 pripeljala Jacksonville Jaguarsom, ki so tokrat klonili proti Chicago Bears. V derbiju 16. tedna so se zmage po velikem preobratu veselili Pittsburgh Steelers, medtem ko so Green Bay Packers zlahka opravili s Tennessee Titans.

Green Bay Packers so na zasneženem Lambeau Fieldu poskrbeli, da še naprej ostajajo glavni kandidati za to, da bo pot v Tampo vodila prek Green Baya. “Tukaj je težko igrati,” je po tekmi povedal Aaron Rodgers, ki je zaključil 21 izmed 25 podaj, zbral 231 jardov, štiri podaje za touchdown in eno prestreženo podajo. “Danes smo to dokazali,” je dodal. Tennessee se v poledeneli tundri niso znašli. Ryan Tannehill je dosegel le 121 jardov, en touchdown in vrgel dve prestreženi podaji. Derrick Henry je pretekel zanj izredno skromnih 98 jardov na 23 poskusih. Titans bodo tako svoj divizijski naslov reševali zadnji teden proti Houstonu, medtem ko bodo Packers prvo mesto v konferenci NFC poskušali ohraniti proti Chicagu. V pomoč jim bo zagotovo trenutno morda najboljši lovilec lige. Davante Adams je tokrat zbral 124 jardov in tri touchdowne, skupno pa jih ima v tej sezoni na 14 tekmah 17.

Bolj napeto je bilo v Pittsburghu, kjer so gostovali Indianapolis Colts. Ob polčasu so zaostajali z 21:7, a v tretji četrtini so se očitno prebudili iz zimskega spanja, ki jih je spremljal celoten mesec december. Ob polčasu sta ekipo naslovila center Markuice Pouncey and Ben Roethlisberger in očitno prebudila Steelerse v drugih 30 minutah. Roethlisberger je podal za tri touchdowne v drugem polčasu, skupaj zbral 342 jardov. Čeprav so Steelers s tremi zaporednimi porazi zapravili možnost št. 1, pa so prvič po 2017 osvojili divizijsko krono. Colts na drugi strani v drugem polčasu niso več našli napadalne iskre iz prvega dela in dosegli le en field goal, kar ni bilo dovolj za enajsto zmago. Divizijski naslov bodo Colts tako lovili naslednji teden proti Jacksonvillu, Pittsburgh pa bo gostil Cleveland.

Browns so tudi ekipa, ki se je zadnja opekla, kar se tiče protokolov glede COVID-19. Zaradi obolelega linebackerja so morali Browns namreč izločiti njegove bližnje stike, kar pa so bili – na žalost Brownsov – vsi lovilci. Browns so tako v New Jersey odleteli brez Jarvisa Landryja, Rashada Higginsa in drugih, zato so si rezervo morali poiskati v svojem t. i. practice squadu. Browns so imeli proti Jets že zaostanek s 3:20, vendar so prišli do možnosti za izenačenje (16:23). V četrtem poskusu je želel Baker Mayfield osvojiti nov prvi poskus, a je izgubil žogo, ki jo je pobral Kareem Hunt, a zaradi sodniških pravil se je žoga vrnila nazaj, kar je pomenilo, da so Jets še drugi teden zapored pokvarili teden eni izmed ekip, ki se borijo za končnico.

Zmaga Jetsov je torej pomenila le eno – Jacksonville Jaguars, ki so tokrat visoko izgubili proti Chicagu, so uradno ekipa, ki bo na naboru 2021 izbirala prva, Jets pa bodo na vrsti takoj za njimi.

Med zadnjimi bodo verjetno izbirali Kansas City Chiefs, ki so se tokrat namučili z Atlanta Falcons. Kar se je pričakovalo za precej napadalno usmerjeno predstavo, se je končalo z dobro igro obeh moštev v obrambi. Kot že tolikokrat letos, so Falcons značilno zapravili priložnost. Chiefs so 2:38 pred koncem povedli s 17:14, medtem ko so imeli Falcons možnost za izenačenje. Younghoe Koo je ustrelil iz 39 jardov, vendar je grdo zgrešil, saj je žoga zletela preveč desno. Chiefs so zmagali še štirinajstič letos in so tako zaklenili svojo pozicijo v konferenci AFC – naslednja gostujoča tekma bo za njih Super Bowl LV, če si bodo seveda zagotovili pravico igranja v Tampi.

Za svoje nastope v končnici pa močno trepetajo Los Angeles Rams. Tokrat so bili od njih boljši Seattle Seahawks, a kar bode v oči je predvsem nekonstantnost igre v napadu Jareda Goffa. Za nekaj več skrbi je poskrbela poškodba palca Goffa na desni roki, ki naj bi bil zlomljen, zaradi česar je njegov nedeljski nastop na tekmi proti Arizoni pod velikim vprašajem. Rams bodo za končnico namreč nujno potrebovali zmago ali pa poraz Chicaga.

Neodločena ostaja tudi konferenca NFC vzhod. Alex Smith zaradi poškodbe ni igral, zato so se pri Washingtonu zatekli k veseljaku Dwaynu Haskinsu. Tekma zanj ni bila najboljša, Ron Rivera pa je sredi srečanja opravil menjavo na poziciji prvega podajalca, ki je za Haskinsa bržkone izgubljena, in v tekmo postal Taylorja Heineckeja. In to manj kot teden po tem, ko je po nedeljskem porazu proti Seattlu obiskal nočni klub, potem pa izgubil vlogo kapetana. Washington bo skušal končnico zagotoviti v nedeljski tekmi proti Philadelphia Eagles. Slednji so matematično izločeni iz boja za končnico, upe pa ohranjajo tako New York Giants kot Dallas Cowboys – obe ekipi potrebujeta zmago in poraz Washingtona.

Že v soboto so si končnico prvič po sezoni 2007 zagotovili Tampa Bay Buccaneers, po porazu proti Miamiju pa so pokopani upi Las Vegas Raidersov. Arizona je klonila proti San Franciscu, zato bodo morali v nedeljo premagati Los Angeles Rams. Brez končnice ostajajo še Minnesota Vikings, ki jih je potopil Alvin Kamara s kar šestimi touchdowni.