Kanadske ekipe bodo morda igrale v ZDA

Drugi športi 18. Dec 202016:45 > 19:21 0 komentarjev
Ottawa, NHL, hokej

Liga NHL je obvestila sedem kanadskih ekip, da obstaja možnost, da bodo morale naslednjo sezono igrati v ZDA, saj se pojavljajo težave s kanadskimi zdravstvenimi smernicami.

SE BO PRVENSTVO ZAČELO 13.1.?

Liga NHL še vedno upa, da bo lahko 13. januarja začela sezono s 56 tekmami namesto tradicionalnih 82, ekipe pa naj bi igrale v lastnih dvoranah. Načrt je vključeval nove divizije – vključno s povsem kanadsko – saj je kanadsko-ameriška meja še vedno zaprta za nenujna potovanja. Zdaj pa so provincialne zdravstvene oblasti v Kanadi objavile, da se ne strinjajo s predlaganimi zdravstvenimi protokoli, ki jih je predlagala liga.

Glavno vprašanje seveda je, kje v ZDA bi lahko domovalo sedem kanadskih ekip (Vancouver, Edmonton, Calgary, Winnipeg, Toronto, Ottawa in Montreal).

Liga NHL in sindikat igralcev NHLPA sta upala, da bosta imela vse načrte potrjene do konca tedna, ampak še vedno usklajujeta podrobnosti. V vsakem primeru si želijo Stanleyjev pokal podeliti pred začetkom olimpijskih iger v Tokiu 23. julija 2021.

TEŽAVE TUDI DRUGIH EKIP

NHL ni sam v takšnih težavah. V prihajajoči NBA sezoni bo edina kanadska ekipa, Toronto Raptors, svoje domače tekme igrala v Tampi na Floridi. Med zadnjo sezono MLB so Toronto Blue Jays domovali v Buffalu.

Kanadske ekipe pa niso edine s težavami. San Jose Sharks v svojem okrožju nimajo dovoljenja za igranje (prepoved vseh kontaktnih športov), tako da se že dogovarjajo, da bodo sezono začeli v Scottsdalu v Arizoni.

“Imamo nekaj klubov, ki ne morejo opraviti priprav ali igrati, tudi brez gledalcev, v lastnih dvoranah. Preseliti jih bomo morali nekam drugam”, je povedal komisar lige Gary Bettman.

Če liga NHL ne bo mogla izvesti prve opcije, torej igranje v lastnih dvoranah, so pripravljeni na načrt B, to pa so nekakšni hibridni mehurčki oziroma turnirji v posameznih mestih.

Tekme lige NHL bomo v sezoni 2020-21 prenašali ekskluzivno na Sportklubu!

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!