Dumoulin je dokazal, da bo v Alpah zelo nevaren!

Kolesarstvo 20. Maj 201718:58 > 19:08

14. etapo na Dirki po Italiji je dobil Tom Dumoulin, ki je tako še povečal skupno vodstvo. Nizozemski kolesar je danes z dobrim vzponom v Biello dokazal, da bo zelo konkurenčen tudi zadnji teden v Alpah.

Današnja etapa se je po 131 kilometrih končala na nadmorski višini 1.142 metrov. Drugo mesto je s tremi sekundami zaostanka osvojil Rus Ilnur Zakarin, tretji pa je bil Španec Mikel Landa.

Dumoulin je rožnato majico oblekel po zmagi na torkovem kronometru, po današnjem uspehu pa ima že dve minuti in 47 sekund prednosti pred Kolumbijcem Nairom Quintano, ki je bil tokrat četrti.

Jan Polanc je etapo končal na 17. mestu, v cilj pa je prišel minuti in 22 sekund za Dumoulinom. V skupnem seštevku je pridobil eno mesto in je zdaj 16.