Mezgec v Kranju do prvega državnega naslova

Kolesarstvo 25. Jun 201718:45 > 18:51
Getty Images

Luka Mezgec se je na cestni vožnji v Kranju po 163 prevoženih kilometrih prvič v karieri razveselil naslova državnega prvaka in tako potrdil sijajno formo z Dirke po Sloveniji.

Druščina na štartu je bila pestra. Sodelovala je večina kolesarjev, ki vozi za klube v tujini. Hitro so se v beg podali Grega Bole, Matej Mohorič, Primož Roglič, Luka Mezgec, vsi člani ekip svetovne serije, branilec naslova Jan Tratnik ter mlajša člana Tadej Pogačar in Žiga Jerman, oba člana ljubljanskega Roga.

Sedmerica je odlično sodelovala in tri kroge pred koncem je postalo jasno, da bodo prav oni obračunali za naslov državnega prvaka. Po desetih krogih je nato v cilj prvi prišel Mezgec, drugi je bil Bole, tretji pa Mohorič.

Med kolesarkami se je zmage razveselila članica ekipe BTC City Ljubljane Polona Batagelj, ki je bila v premočna za drugouvrščeno Špelo Kern in tretjo Katjo Jeretino.