Roglič po težavah s kolesom ob vrhunsko uvrstitev

Kolesarstvo 22. Jul 201716:27 > 16:43

Primož Roglič je imel tudi na drugem kronometru letošnje Dirke po Franciji smolo. Po menjavi kolesa zaradi tehničnih težav je vrhunska uvrstitev splavala po vodi. Roglič je bil sicer med favoriti, kronometer pa končal na 14. mestu.

Primož Roglič se je na progo podal ob 15:59 in imel po desetih kilometrih deveti čas, za vodilnim Michalom Kwiatkowskim pa je zaostajal 25 sekund.

Kmalu za merjenjem vmesnega časa je Rogliča doletela nova smola, saj je moral zaradi težav z menjalnikom, ki jih je imel od štarta naprej, zamenjati kolo, izgubljenega časa pa na kratkem kronometru ni mogel več nadoknaditi. Kljub menjavi je imel po 15 kilometrih za vodilnim le 38 sekund zaostanka.

Roglič je v cilj prišel kot deseti, za vodilnim Poljakom Maciejem Bodnarjem pa je zaostal za 49 sekund. Bodnar se je na koncu tudi razveselil zmage, drugo mesto je osvojil njegov rojak Kwiatkowski, tretji pa je bil nosilec rumene majice Britanec Chris Froom, ki tako že hladi šampanjec za proslavitev četrte zmage na Touru. Le-to bo jutri potrdil na zadnji etapi s ciljem na Elizejskih poljanah.

Proga druge kronometra je bila speljana čisto ob obali, s krajšim vzponom malce po polovici preizkušnje. Štart in cilj sta bila na stadionu Velodrome, ki je bil razprodan.

Uvodni kronometer na prvi dan dirke pred tremi tedni v Nemčiji v Düsseldorfu je dobil Geraint Thomas, ki pa je letošnji Tour končal po padcu v 9. etapi. Roglič je bil tudi takrat eden izmed favoritov, a je kmalu po začetku na spolzkem cestišču padel in na koncu osvojil 65. mesto.