Polanc na osmi etapi Vuelte do 2. mesta!

Kolesarstvo 26. Avg 201719:43 > 19:48

Slovenski kolesar Jan Polanc je v osmi etapi Dirke po Španiji, ki se je po 199,5 km končala na izjemno strmem vzponu na Xorret de Cati, osvojil drugo mesto. Pred njim je bil le Julian Alaphilippe.

Zmagovalec letošnje Dirke po SlovenijiRafal Majkaje enega najtežjih vzponov v južni Španiji začel kot prvi, pridružil se mu je Francoz Alaphilippe, s katerim sta se celoten vzpon napadala, takoj ko sta za trenutek popustila, pa se jima je v svojem ritmu priključil Polanc.

Majka in Alaphilippe sta prva prečkala vrh in začela spust proti ciljni črti, toda Polanc je na spustu oba ujel, na položnejših zadnjih metrih pa je bil v šprintu za dve sekundi hitrejši Alaphilippe. Polanc je šprintal z Majko, Poljak pa se je na koncu moral zadovoljiti s tretjim mestom.

Polanc je bil v begu že pred dvema dnevoma, ko je končal na petem mestu, to pa je bil četrti zaporedni dan, ko je bil vsaj en slovenski kolesar v begu. V sredo je bil v begu Matej Mohorič, takrat je končal na četrtem mestu, nato pa je v petek prav tako iz bega dosegel etapno zmago. Danes je bil ubežnik tudiDomen Novakiz Bahrain-Meride, ki pa ni imel dovolj moči na strmem vzponu.

Chris Froome je po zmagi na Dirki po Franciji odlično pripravljen tudi za Vuelto. V skupnem seštevku ima 28 sekund prednosti pred Kolumbijcem Estebanom Chavesom. Polanc je s 27. skočil na 13. mesto in je najbolje uvrščeni član ekipe UAE Emirates. Za Froomom 25-letni kolesar iz Britofa zaostaja dve minuti in pol.