Roglič ostaja v rumenem, do etapne zmage Bernal

Kolesarstvo 27. Apr 201820:07 > 20:15
tdwsport

Najboljši slovenski kolesar Primož Roglič je rumeno majico vodilnega na dirki po Romandiji zadržal tudi po tretji etapi, v kateri je osvojil drugo mesto.

Od člana ekipe LottoNl-Jumbo je bil v današnjem 9,9 kilometrov dolgem gorskem kronometru boljši le mladi Kolumbijec Egan Arley Bernal iz ekipe Sky, ki je Rogliča prehitel za štiri sekunde.

Po štirih dneh dirkanja in dve etapi do konca dirke ima Roglič v skupnem seštevku šest sekund prednosti prav pred Bernalom, ki je pri 21. letih zabeležil svojo največjo zmago v karieri.

Zelo dobro se je z gorskim kronometrom spopadel tudi Simon Špilak, član ekipe Katjuša-Alpecin je na koncu za zmagovalcem zaostal eno minuto in 43 sekund ter osvojil deseto mesto.

Tretji Slovenec na dirki Kristijan Koren iz Bahrain-Meride je bil 91., progo je premagal 5:46 minute počasneje kot Bernal.