Šesto etapo po Švici dobil Ulissi, Špilak 6.

Kolesarstvo 13. Jun 201817:51 > 17:56
Harry Engels/Getty Images

Na kolesarski dirki po Švici je bila na sporedu prva gorska etapa od Gstaada do Leukerbada, na kateri je zobe pokazal tudi lanski zmagovalec Simon Špilak. Prekmurec, kolesar Katjuše, je v cilj prišel z najboljšo skupino, v njej je bilo 15 kolesarjev, zasedel pa je šesto mesto.

Na Dirki po Švici je bila na sporedu prva gorska etapa od Gstaada do Leukerbada. Zmagal je Diego Ulissi, lanski zmagovalec Simon Špilak pa je končal na šestem mestu.

Ulissi je bil najmočnejši v šprintu kandidatov za skupno zmago. 200 metrov pred ciljem je prehitel Španca Mikaela Lando, ki je napadel na vzponu, že imel lepo prednost, a na koncu omagal. Drugo mesto je zasedel Španec Enric Mas, tretje pa Nizozemec Tom-Jelte Slagter.

V skupnem seštevku je še naprej v vodstvu Richie Porte, ki ima 20. sekund prednosti pred Wilcom Keldermanomin Samom Oomenom. Špilak je skupno na devetem mestu z zaostankom 46. sekund.